راز کاهش رتبه الکسا ایران سایتهای حرفه ای در کوتاه ترین زمان

کاهش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا

در این مقاله قصد داریم تا به روش های کاهش رتبه الکسا ایران سایت های حرفه ای بپردازیم. که با چه روشهایی رتبه الکسا سایت خود را بهبود می بخشند.

 

در مقاله قبلی به این پرداختیم که:

سایت الکسا چیست؟

تولبار الکسا چیست؟

رتبه الکسا چه اهمیتی دارد؟

ثبت سایت در الکسا چگونه است؟

الکسا چه اطلاعاتی را نمایش می دهد؟

الکسا چگونه سایت ها را رتبه بندی می کند؟

آیا موضوع فعالیت سایت در کاهش رتبه الکسا تاثیر گذار است یا خیر؟

در صورتی که پاسخ هر یک از سوالات بالا را نمیدانید، جهت دانستن پاسخ آن، بر روی رتبه الکسا چیست و چه اهمیتی دارد؟ و نحوه ثبت سایت در الکسا کلیک کنید.

 

در زیر به روشهای کاهش رتبه الکسا ایران می پردازیم که با رعایت به این نکات شاهد بهبود رتبه در الکسا خواهید بود.

 

نصب تولبار الکسا

همانطور که می دانید یکی از روش های رتبه بندی سایت الکسا استفاده از تولبار الکسا می باشد که بازدیدکنندگان بر روی مرورگر خود نصب کرده اند.

کاهش رتبه الکسا

تولبار الکسا را بر روی مرورگر های خود نصب کنید و از نویسنده گان یا همکاران خود نیز بخواهید که تولبار الکسا را بر روی مرورگرهای خود نصب کنند.

 

تشویق مخاطبین سایت به نصب تولبار الکسا

از مخاطبین خود بخواهید که تولبار الکسا را بر روی مرورگرهای خود نصب کنند.

 

هدفگیری مخاطبینی که از تولبار الکسا استفاده می کنند

در صورتی که موضوع سایتتان اجازه می دهد با مقالات خود مدیران سایت یا وبمستران را مورد هدف قرار دهید.

به عنوان مثال اگر سایت شما یک مجله اینترنتی است شما می توانید در بخش اینترنت، به تولید مقالاتی راجب به معرفی قالب های وردپرس، افزونه های وردپرس، بهترین ابزارها برای وبمستران و … بپردازدید و وبمستران را مورد هدف قرار دهید.

 

ارسال مقالات به صورت منظم

یکی از پارامتر های الکسا جهت رتبه بندی، بروزرسانی سایت با مقالات جدید است الکسا نیز مانند گوگل به سایتهایی که به صورت مرتب بروزرسانی می شوند اعتماد می کند و به آنها اعتبار بیشتری می دهد و در نتیجه رتبه خوبی هم کسب می کنند و این رابطه مستقیمی با سئو دارد. چرا که یکی از پارامتر های گوگل جهت اطمینان به سایت شما، بروزرسانی منظم سایت است.

از طرفی زمانی که شما در سایت خود مقالات جدیدی منتشر می کنید این شانس یا فرصت را پیدا می کنید که از طریق آن مقاله ای که منتشر کرده اید بازدیدکنندگان بیشتری را از طریق موتورهای جستجو دریافت کنید.

پس اگر به صورت منظم، روزانه مقالات جدیدی در سایت خود منتشر کنید شاهد بهبود رتبه الکسا خود خواهید بود.

 

تعداد مطالبی که منتشر می کنید

همانطور که در بالا گفته شد با انتشار مقالات جدید شانش جذب بازدیدکنندگان بیشتری را از موتور های جستجو به دست می آورید. پس اگر مقالات بیشتری در روز منتشر کنید شانس بیشتری برای جذب بازدیدکنندگان خواهید داشت. و در نتیجه ترافیک بیشتری را وارد سایت خود کرده و شاهد افزایش رتبه الکسا خود خواهید بود.

اگر به سایتهای های پر بازدید و معروف که رتبه خوبی در الکسا دارند توجه کنید مشاهده خواهید کرد که روزانه تعداد مطالب زیادی را در سایت خود منتشر می کنند.

توجه: جهت افزایش رتبه الکسا سایت توصیه می کنیم مقاله ۱۰ نکته مهم در سئو محتوا که بازدیدکنندگان سایت تان را ۱۰ برابر می کند را مطالعه کنید و به نکات مهم آن عمل کنید تا بازدیدکنندگان سایتتان ۱۰ برابر شود تا رتبه خوبی را در سایت الکسا کسب کنید.

 

ارائه مطالب طولانی تر

شاید از خود بپرسید که ارائه مطالب طولانی چه تاثیری در رتبه بندی الکسا می تواند داشته باشد. اما باید بدانید که یکی از پارامتر های الکسا جهت رتبه بندی سایت ها، مدت ماندگاری کاربران در سایت است، پس یک مطلب کامل و جامع می تواند مخاطبین را برای مدت بیشتری در سایت نگه دارد.

 

بک لینک های بیشتری جذب کنید

یکی دیگر از پارامترهای رتبه بندی سایت، بخشی از ترافیک سایتتان است که از طریق کلیک بر روی بک لینک های شما ایجاد می شود.

کاهش رتبه الکسا ایران

علاوه بر این هرچه تعداد بک لینک های شما بیشتر باشد الکسا به سایت شما اطمینان کرده و رتبه بهتری را به شما خواهد داد.

پس جهت بهبود رتبه ی الکسا باید گرفتن بک لینک را هم در برنامه خود قرار دهید.

 

لینک سازی داخلی انجام دهید

تعداد صفحات مشاهده شده، میزان ماندگاری کاربر در سایت و بانس ریت سایت از پارامترهای رتبه بندی الکسا است.

افزایش رتبه الکسا

اگر بخواهم خیلی ساده بیان کنم بانس ریت چیست؟ این است که بازدیدکننده تنها فقط از یک صفحه سایت دیدن کند و از صفحات دیگری دیدن نکند و از سایت خارج شود. به این رفتار بازدیدکننده، بانس ریت یا نرخ خروج می گویند.

هرچه بانس ریت پایین تر باشد رتبه بهتری در الکسا خواهید داشت. و هرچه مخاطبین از صفحات کمتری دیدن کنند رتبه بدی کسب خواهید کرد.

 

چگونه می توانم بانس ریت را کاهش دهم و بازدید کنندگان از صفحات بیشتری بازدید کنند؟

با قرار دادن لینک های مرتبط با مقاله می توانید بانس ریت را کاهش و تعداد صفحات مشاهده شده را افزایش دهید.

یعنی در مقالات خود به مقالات مرتبط با آن مقاله لینک دهید و کاری کنیک که لینک ها به چشم بیایند و در مقاله خود از مخاطبین بخواهید که جهت مشاهده فلان مقاله مرتبط بر روی فلان لینک کلیک کنند. و لینک ها را با بولد کردن و رنگ کردن برای مخاطبین مشخص کنید.

با این کار بازدیدکنندگان از صفحات بیشتری بازدید می کنند و بازدید از صفحات بیشتر سایت یعنی کاهش بانس ریت و افزایش ماندگاری کاربر در سایت.

 

از خبرنامه استفاده کنید

بهبود رتبه الکسا

با استفاده از خبرنامه علاوه بر اینکه می توانید آدرس ایمیل مخاطبین خود را جمع آوری کنید می توانید مطالب جدید را از طریق ایمیل به کاربرانتان ارسال کنید و ترافیک بیشتری را با این روش ایجاد کرده و در افزایش رتبه الکسا سایت خود بهتر عمل کنید.

 

از اعلان یا نوتیفیکیشن استفاده کنید

افزایش رتبه الکسا ایران

این روش نیز همانند خبرنامه است منتها در این روش نیازی به جمع آوری ایمیل مخاطبین نبوده و کافیست مخاطبین با ارسال اعلان مطالب جدید موافقت کنند پس از موافقت، کاربران از طریق اعلان موبایل و یا کامپیوتر که توسط مرورگر به نمایش گذاشته می شود از مطالب جدید سایت مطلع خواهند شد و به این شکل ترافیک سایت تان افزایش پیدا می کند و باعث افزایش رتبه الکسا سایت تان می شود.

 

سایت خود را به درستی ریسپانسیو کنید

بیش از ۸۰ درصد مخاطبین از موبایل استفاده می کنند پس ابتدا باید قالب سایت را برای موبایل طراحی کنید سپس به سراغ طراحی قالب سایت برای تبلت و کامپیوتر بروید.

باید قالب موبایل شما بهترین ریسپانسیو را داشته باشد تا این کاربرانی که با موبایل وارد سایتتان می شوند و ۸۰ درصد بازدیدکنندگان سایت شما را تشکیل می دهند از رابط کاربری سایت شما راضی باشند تا در سایت به راحتی گشت و گذار کنند و از صفحات بیشتری بازدید کنند، تا سایت تان بانس ریت کمتر و مدت ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 

بر روی بهینه سازی سایت خود تمرکز کنید

نیمی از موارد که در بالا به توضیح آنها پرداختیم کاملا مرتبط با بهینه سازی سایت بودند و این را بدانید که اگر سایت شما سئو خوبی داشته باشد و بر روی سئو آن کار کرده باشید قطعا نتیجه بهتری در الکسا خواهید گرفت.

اما در کنار سئو باید به روشهایی که گفته شد نیز عمل کنید تا در افزایش رتبه الکسا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

 

افزایش بازدیدکنندگانی که به صورت مستقیم یا دایرکت وارد سایت می شوند

منظور از بازدیدکنندگان مستقیم یا دایرکت این است که مخاطبین ما با وارد کردن آدرس سایت ( به طور مثال moshavereweb.com ) در بخش نوار آدرس مرورگر وارد سایت شوند.

 

چه کاری انجام دهیم تا بازدیدکندگان مستقیم یا دایرکت سایت افزایش پیدا کنند؟

آدرس سایت خود را بر روی تصاویر، فیلم، کتاب و مقالات سایت درج کنید. البته در فایل های صوتی نیز می توانید سایت خود را معرفی کنید.

پس از درج نام دامنه سایت، در فایلها و مقالات باید آنها را در سایت های اشتراک فیلم، عکس، کتاب، مقاله و … مانند شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، آپارت، پینترست و … به اشتراک بگذارید.

با این کار علاوه بر اینکه گامی در جهت برندسازی و بیشتر شناخته شدن برداشته اید، یازدیدکنندگان بیشتری را به شکل مستقیم و غیر مستقیم وارد سایت تان کرده اید که باعث افزایش رتبه الکسا سایت تان می شود.

 

منبع: moshavereweb.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *